• Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 BY OUTOFOFFICEMATE

  • OOOMATE

2019 Resmi Tatil Günleri Belli Oldu

Uçak veya otobüs biletinizi uygun fiyata almak, airbnb veya otel rezervasyonunuzu en uygun bütçeyle kapatmak için erken planlamak gibisi yoktur! Bize en çok sorulan sorulardan bir tanesi olan "hangi ara bu kadar geziyorsunuzun" cevabı erken planlamak.


2019 resmi tahmini tatil günlerinden faydalanarak, bizim gibi önceden biletlerinizi alarak gitmek istediğiniz yerleri belirleyebilirsiniz, dönemine göre önerilerimizden faydalanabilirsiniz.

Her zaman resmi tatil günlerinden en uygun fiyatı bulamayabiliyorsunuz. Ancak, resmi tatil günlerinin veya haftalarının öncesi ve sonrasını bilmek bile planlama yaparken sizin işinize yarayacaktır.

23 Nisan Salı Günü - 3 Gece 4 Gün Tatil

Yurt içi olarak Kaz Dağları bölgesini burada Behramkale'de Assos 3 Oda'da kalabilir veya daha lüks bir tercih yapmak isterseniz Manici Kasrı'nı tercih edebilirsiniz. Türkiye'nin oksijen deposu olan Kaz Dağlarının baharı karşılamasına dilerseniz Hızır kampında ortaklı edebilirsiniz.


Yurt dışı düşünürseniz tüm haftayı kapatıp tam mevsimi olan Fas Marrakesh'e gidebilirsiniz. Gözünüzü biraz karartıp Japonya'da ağaçların renklenmesini izleyebilir veya Norveç'te hiking sezonunu açabilirsiniz. 2 hafta izin alabilirseniz Cambodia - Vietnam yapabilirsiniz böylece 1 Mayıs'ı da kullanırsınız.

Bonus Karadağ'ı ziyaret edebilir, Kotor'da göle sıfır bir evde yaza giriş yapabilirsiniz. Şimdiden alırsanız biletler oldukça uygun. Airbnb evi için yazımıza tık tık.
Kotor'da Sabaha Böyle Bir Manzaraya Uyanın

1 Mayıs Çarşamba Günü - Günübirlik

Günübirlik Istanbul'a oldukça yakın olan Nar Köy'e bir ziyaret düzenleyebilirsiniz. Barbare bağlarını tercih edebilir, yolunuzu biraz uzatmak isterseniz Eceabat Suvla'ya gidip kafa dağıtabilirsiniz.


1 Gün izin alabilirseniz Bozcaada'nın yolunu tutabilirsiniz. Mayıs'ta Bozcaada bir başkadır.

Bonus 3 gün izin alabilirseniz bir diğer önerimiz Orta Doğu'nun namı değer California'sı olan Tel Aviv'e gidebilirsiniz. Portekiz'e ucuz bilet ile Porto ve Lizbon turu yapabilirsiniz.
Porto Burası Beyoğlu'na Benziyor Halinin Tüm Şehre Yayıldığı Yer

2 Haziran Ramazan Bayramı Haftası - 1 Hafta Tatil

Yurt içi olarak bayramda tatil yapmanızı fazla önermiyoruz. İlla bir yere gitmek isterseniz Kaş ve Meis adasını tercih edebilir veya sahiller fazla dolmadan Mavi Tur yapmayı düşünebilirsiniz. Yeri gelmişken Kaş rehberimize göz atabilirsiniz. Fethiye'de Shambala'da, Marmaris'de Bonjuk bay'de kalabilirsiniz. Bonjuk Bay'de nedir diyenleri bu yazımıza alalım.


Yurt dışı olarak Kefalonia ve Zakyntos turu yapabilirsiniz. Slovenia'da Bled gölü Avusturya'da Hallstatt ve Hırvatistan'da Zagreb ile Split'i bir hafta içerisinde ziyaret edebilirsiniz. Sadece Hırvatistan yapıp orada yer alan adalara gidebilirsiniz. Biraz kuzeye gidip beyaz günlere yani gecenin neredeyse olmadığı Rusya'ya St Petersburg'a oradan trenle Moscova'ya gidebilirsiniz.


Bonus Toskana Turu! Tam bir plan için Toskana Vadisi turu yazımıza bakabilirsiniz.
Toskana'da Her Şeyin Tadı Ayrı Güzel

15 Temmuz Pazartesi - 2 Gece 3 Gün Tatil

Yurt içi olarak sahil şeridi kalabalık olmasına karşın Çeşme'yi tercih edebilirsiniz. Akyaka'ya tercih ederek burada ki surf okullarında eğitim alabilirsiniz. Akyaka gezilecek yerler rehberimize göz atabilirsiniz. Kamp yapmayı düşünebilir ve Saroz Gökçetepe'ye gidebilirsiniz. Saroz Gökçetepe'de kamp ipuçları için sizi böyle alalım.


Yurt dışı olarak ise 3 günlük uçmaya deyecek olan Budva veya Girne gibi denize girebileceğiniz lokasyonları tercih edebilirsiniz.

Yazı İyi Değerlendirmek Lazım

11 Ağustos Pazar Kurban Bayramı Haftası - 1 Hafta Tahmini Tatil

Bayramın ilk gününün Pazar'a gelmesinden dolayı Çarşamba'ya kadar tatil olması garanti. Bize göre bu haftayı 1 hafta olarak kullanabilirsiniz. Güzel bir yaz tatiliyle birlikte yazınızın kapatmayı düşünebilirsiniz.


Yurt dışı olarak Bali'ye gitmeyi düşünebilirsiniz. Güney yarım kürede yer alan Bali için Ağustos-Eylül'ün tam mevsimi olduğunu söyleyebiliriz. Daha yakınları tercih etmek isterseniz Atina aktarmalı Yunanistan adalarını veya Doğu'da yer alan Kefalonia ile Zakyntos'u ziyaret edebilirsiniz. Bütçenize uygunsa Cote D'Azur turu düzenleyip Nice, Monaco, Antibes ve Cannes'ı ziyaret edebilirsiniz.

Bali Anlatılmaz Yaşanır

30 Ağustos Cuma- 2 Gece 3 Gün Tatil

30 Ağustos Zafer bayramı Cuma'ya denk geldiği için ufak bir kaçamak yapabilirsiniz. Bu dönemde Ayvalık ve Cunda Adası turu düzenleyebilirsiniz.


Yurt dışı içinse Avrupa'da tek şehirlik bir tur düzenleyebilirsiniz.

Stockholm En Yaşanası Şehirlerden Bir Tanesi

29 Ekim Salı - 4 Gece 5 Gün Tatil

29 Ekim'in Salı gününe denk gelmesi nedeniyle hiç düşünmeden Pazartesi'ye izin alarak Amsterdam, Londra, Dublin, Bruksel veya Berlin gibi şehirlere bir gezi düzenleyebilirsiniz. Havalar henüz tam soğumadığı için bu şehirlerin tadını çıkartabilirsiniz. Plase olarak ise Kopenhag ve Stockholm'u kapsayan bir tur yapabilirsiniz. Kışın biraz olsun ısınmak isterseniz Barcelona'ya gidebilirsiniz.


Önceden planlamak hem size fiyat avantajı sağlarken hem de kafanızı rahatlatacaktır. Reklamların dediği gibi erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın :)


Bon Voyage!