• Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 BY OUTOFOFFICEMATE

  • OOOMATE

Alaf Kuruçeşme

Istanbul'da gittiğimiz mekanları sizlerle scorecard olarak paylaşmaya karar verdik. Hem eğlenceli, hem kısa, hem de işe yarar olmasını istiyoruz. Tabii hepimizin belli bir bütçesi ve belli bir zamanı var. O nedenle sizler de aşağıdaki formatta gittiğiniz yerleri bizimle paylaşırsanız sitemizde ve Instagram hikayelerimizde sizlerden gelen bu yorumları paylaşmaktan mutluluk duyacağız. Tek istediğimiz formata uymanız ve 3 çektiğiniz mekan ve yemek fotoğrafını bizlerle paylaşmanız


Haydi başlayalım!


Alaf Kuruçeşme'den daha iyi bir başlangıç düşünemezdik. Arkadaşımız Alev'in aynı katta bulunan iki kişiyi aynı hafta içerisinde buraya yönlendirmesiyle popüler oldu hayatımızda. Alaf nerde ya derken Onur scorecard'ını hazırlamıştı bile...


Alaf Restaurant Kuruçeşme Scorecard


Nereye Gittim: Alaf Kuruçeşme


Kiminle Gittim: Arkadaş Grubu (1 çift ve Ben)


Hizmet Nasıldı: İnanılmazdı


En çok neden keyif aldım: En çok garsonların düzgün olmalarına ve gelen masalara değerli olduklarını hissettirmelerinden keyif aldım. Neden bunu diyorum çünkü tek tek gelip sundukları bazı ikramları detaylıca anlattılar. Anlatırken çok içten ve samimiydiler.


Ne daha iyi olabilirdi: Ne daha iyi olabilirdi kısmı pek yok gibiydi ama eğlence kısmı ilerleyen saatlerde biraz daha artabilirdi. Müziği pek ön planda olan bir yer değildi.


Lezzet Nasıldı: Muhteşem

Alaf Kuruçeşme Lezzetleri

Puanım Kaç (5 üstünden): 4.8


Fiyatlar Nasıl: Hizmetine, lezzetine, bulunduğu konuma göre ucuz diyebiliriz.


Ambians Nasıldı: Dekorasyonu oldukça başarılıydı. Bazı masalarda şirin teyze ve amcalar bazı masalarda 24-25 yaşında gençler bazı masalarda 35-45 arası çift grupları vardı.


İçkiler Nasıldı: Rakı içtiğimiz için bildiğimiz tatlardı. Fiyatı abartılı değildi.


Ses Seviyesi: Müzik çok ortama hakim değildi daha çok muhabbet edilebilir bir ortamdı.


Rezervasyon Gerekiyormu: Gerekiyor. 18.00-21.00 ve 21.00 - 00:00 arası rezervasyonlar yapılabiliyor. Bence 21.00 - 00.-00’ı tercih edin.

Alaf Kuruçeşme Manzarası

Kasıntı Mı: Hiç değil


Genel Yorum: Son zamanlarda gittiğim en güzel yerdi. Çok keyif aldım. Ödediğim hesabı sonuna kadar hakettiler. Umarım bundan sonra bozmadan devam edebilirler. Sahibinin Anamur’lu olduğunu öğrendik. Çok yakın arkadaşımla ordaydık ve o da Anamurlu’ydu. Menüsünde Anamur lezzetlerinden bayağı bir bulunuyordu. Muhabbet esnasında arkadaşım Anamur’da bu kadar lezzetli yemekler yok dedi. Hele o sondaki baklavalı olan tatlı waaoowww.