• Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 BY OUTOFOFFICEMATE

  • outofofficemate

Avrupa Yakasında İyi Kahve Durakları

En son güncellendiği tarih: 22 Eyl 2018

Haftasonu geldiğinde veya iş çıkışı sevdiklerinizle hemen küçük bir mola vermek için bizim sık sık ziyaret ettiğimiz yerler; iyi kahve ve güzel mekanın birleştiği kahve dükkanları oluyor.


İşlerin yoğunluğundan veya bazen hayatın hızlı akışından bir mola vermeyi unutuyoruz. Bir saat bile olsun belki uzun zamandır görmediğimiz bir arkadaşımızı görmek veya hergün gördüğümüz arkadaşımızla gün sonu kritiğini yapmak kime iyi gelmez ki?


Veya tüm bunları bir kenara bırakın, haftasonu kendiniz ile başbaşa kalmak ama yine de sosyalleşmek istediğiniz oluyor mu hiç? Bunu sıklıkla yaşayanlardanız biz. Hiçbir şey olmasa bile evde oturmaktansa kendimizi evimizde kadar rahat ve mutlu hissedebileceğimiz kahvecilere gidip kitap okuyarak veya bazen bilgisayarlarımızı alıp seyahatlerimiz için araştırmalar yaparak vakit geçirmeyi çok seviyoruz.


Sizinle de sıklıkla gittiğimiz bu durakları paylaşalım, kendimizce anlatalım istedik.

1.Sunday Coffee - Teşvikiye

Sunday Teşvikiye Kahve Durağı

Teşvikiyedeki küçük kahve dükkanlarını çok seviyoruz. Sunday Coffee en sevdiklerimizin başında geliyor. Burada güzel bir kahve eşliğinde arkadaşlarınız ile buluşup sohbet edebilir veya yola bakan masalara oturarak kitabınızı okurken yoldan geçenleri izleyip onların hikayelerine şahit olabilirsiniz.

Ama siz de bizim gibi haftasonu da olsa bilgisayarımda vakit geçiriyim, bir şeyler araştırıyim yazılar yazıyim diyorsanız burası tam size göre. Üst katında sakin bir ortamda kendinizi eve kapatmanıza gerek olmadan keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kahvelerini neden çok seviyoruz? Çünkü “Julius Meinl” kahve servis ediyorlar ve hatta evinize götürmeniz için kahve makinanıza uygun şekilde çekirdeklerini çekiyorlar. Karaköydeki Karabatak'ı hepiniz bilirsiniz, aslında orası ile aynı kahveleri daha çeşitli ve farklı sunumlarda burada bulabilirsiniz.

Mutlaka ziyaret edin, adından da anlayacağınız gibi biz de burayı bir Pazar günü ziyaret etmenizin en keyifli olacağını düşünenlerdeniz.


2.Misk Floral Cafe


Misk Floral Kafe

Reşitpaşa’nın gözbebeği Misk. Burayı aslında kahvaltı için de öneriyoruz ancak bazen sadece küçük bir kahve molası için de kendimize veya sevdiklerimiz ile ayıracağımız zamana ihtiyacımız oluyor. İşte tam da o zamanlar için içinizi açacak, çiçekler içinde vakit gerçirebileceğiniz ve belki de yanında müthiş bir tatlı ile kendinizi ödüllendirebileceğiniz bir mekan. Adeta İstanbul'da olduğunuzu unutabileceğiniz birkaç saate kim hayır der ki?3.Spada Coffee

Spada Kahve Teşvikiye

Teşvikiyedeki bir diğer favorimiz ise Spada Coffee. Burasının atmosferi tam olarak şirin bir mahalle kahvecisi. İlk kez bile gitseniz sanki bir arkadaşınızın yerine gitmişçesine samimi bir ortamı var.

Yaz aylarında dışarıda veya dükkanın hemen önündeki küçük bankta kahvenizi yudumlayabilecekken, kış aylarında ise içerinin şirin ortamında ve sevimli masalarında yine sevdikleriniz ile keyifli bir sohbet geçirebilirsiniz.

Yaz ayları için klasik soğuk filtre kahvesini, yaz ayları için ise Cappuccino'sunu severek öneririz.


4.Grandpa Bebek


Grandpa Bebek İyi Kahve ve Ferah Bir Molanın Adresi!

Grandma Teşvikiye'den listemizde olan Grandpa açılır açılmaz ziyaret ettiklerimizden. Bizim için ayrı bir yeri ve önemi var aslında, çünkü 'Out of Office Mate' ismini ilk olarak aldığımız ve hesaplarımızı açtığımız yer burası. Bebek'te sıklıkla yaptığımız gibi bir pazar gününde bilgisayarlarımızı yanımıza almış bir şeyler araştırmak, araştırırken de bir yandan iyi kahve ve muhteşem atıştırmalıklarla oturduğumuz kapının hemen solundaki masada başladı bu fikrimizin hayata geçmesi. Tabii ki öncesinde uzun uzun düşünüp hem isim hem fikir aşamasında karar vermek için zamana ihtiyacımız oldu ama bir anda yapalım mı yapalım dediğimiz yer burasıdır! Bu sebepten olsa gerek bizim için yeri bir başkadır! Kahvelerini, ortamını ve atıştırmalıklarını çok seviyoruz. Hatta mekanı sevdiğimizden buraya akşam yemeği için bile gidiyoruz :)


5.Cup of Joy


Cup Of Joy Kahve Favorimiz Cortado

Özellikle Bebek şubesini en çok sevdiğimiz Cup of Joy, günden güne daha çok karşımıza çıkanlardan. Ne kadar çoğalırsa çoğalsın butik bir kahve dükkanı imajını bozmayışını çok seviyoruz. Bebek’te pasaj içinde olmasına rağmen hemen karşısındaki merdivenlerde veya bankta özgürce kahvemizi yudumlarken sohbet etmekten keyif alıyoruz. Haftasonu sahilde bir koşu ardından buradan aldığımız kahveler ile kendimizi ödüllendiriyoruz.

Bir de Levent Loft şubesi işlerimiz dolayısıyla yine çok uğradıklarımızdan.

Plaza hayatında bilindik mekanlardan küçük bir kaçış! Bilgisayarınız ile bile gidip çalışabileceğiniz nispeten sakin bir ortamı bulunuyor.6.Petra Roasting Co.

Petra İyi Kahve ve Sağlıklı Bir Menünün Durağı

Tabii ki en sevdiğimiz şubesi Gayrettepe. Yüksek tavanlı basit iç mekan tasarımı ve farklı markalar ile yapılan işbirlikleri sonucu oluşan basitlik içindeki zengin atmosferini seviyoruz.

Kahvenizi yudumladıktan hemen sonra neden biraz da alışveriş yapmayasınız ki? :)

Biz hep çalışmak diyoruz ama nedense kahve dükkanları deyince bizim aklımıza ilk önce güzel kahve ardından ise sakin ve çalışabileceğimiz bir ortam geliyor. Bu sebeptendir ki burada da yine size bilgisayarınız ile tek başınıza bile gidip büyük masalarda veya sandalye olarak kullanılan kilise banklarında araştırmalarınızı yapabilirsiniz.

İyi kahve, muhteşem bir kahvaltı ve sağlıklı atıştırmalıklar arasındaki seçimi yapmak ise sizin tercihiniz! :)


7.Runner Up

Kabataş En İyi Kahve Dükkanı

Kabataş’ta favori mekanımız! Buraya mutlaka ama mutlaka gidin. Hem güzel kahveleri hem de mekan tasarımı görülmeye değer. Sahibinin eski tenis raketi koleksiyoneri olması sebebi ile içeride onlarca belki yüzden fazla vintage tenis raketi göreceksiniz. Tenis aktif olarak da yaptığımız bir spor olması sebebi ile olsa gerek bu mekan bizim kalbimzi daha ilk saniyede kazandı!

Fotoğraf çekmek için bir çok güzel köşesi bulunuyor. Tenis raketlerinin yanında her biri farklı ve özel tasarımda olan surf tahtaları ve iç mekan tasarımı ise beklentinizin zaten üstünde bir karşılama yapıyor.

Biraz olsun kalabalıktan ve her gün aynı yerlere gitmekten kurtulmak için burayı mutlaka değerlendirin. Kahveleri oldukça başarılı, çalışanlar müthiş cana yakın.

Biz ba-yıl-dık!


8.Minoa


Minoa Kahve Dükkanı

Beşiktaş'ta en sevdiğimiz kahve dükkanı burası. Bir sürü seçenek var ve sizin de mutlaka bir favoriniz vardır. Biz birçok yer denesek de yine Minoa'dan vazgeçemedik. Mekan içinde aynı zamanda kitapların olması, kahvemizi yudumlamadan önce küçük bir kitap dükkanı gezisi, mekanın iç tasarımı, kış aylarında sıcak şarabı ve New York usulü Cheesecake'i ile bizim için bir kahveden çok daha fazlası.

Yine favorilerimiz olan soğuk filtre kahve ve cappuccino burada da en çok tercih ettiğimiz kahvelerden.