• Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 BY OUTOFOFFICEMATE

  • outofofficemate

Sağlıklı Menüsü ve Rahat Ortamı ile Arnavutköy'ün Gözdesi - Gabfoods

En son güncellendiği tarih: 27 Tem 2018

Instagram'da karşımıza çıkan bu mekanı görür görmez takibe aldık. Arnavutköy'de denize karşı bir yalı dairesine açılmış olan bu sevimli mekanı sevmemeniz mümkün değil. Sade, abartıdan uzak tasarımı, manazarası, lezzetli ve en önemlisi sağlıklı menüsü ile vazgeçilmez durağınız olabilir.


İsmi kurucusu olan Gabriela Palatchi adının ilk üç harfinden geliyor ve kendisi de hemen tezgahın arkasında görebileceğiniz çok samimi ve aksanlı Türkçe'si ile oldukça sempatik ve doğal bir karakter.


Mekana girer girmez aşık olduk, sade ama şık tasarımı üzerine bir de menüsü eklenince ne yiyeceğimizi şaşırdık açıkcası. Şimdilerde menüsü yenilenen bu mekan aslında daha çok gündüz öğünlerinde tercih edebileceğiniz kahvaltıdan, tatlıya veya salataya kadar genişletilmiş seçenekleri ile iştahımızı açıyor.


Menüdeki birçok tarif "paleo" yani sadece doğal maddelerden oluşan içeriklerden yapılıyor. Katkı maddesi olmayan bu menüde kaçamak bile yapsanız içiniz rahat ediyor, bu yüzden yaz aylarında kızların dikkatini daha çok düşündüğümüzden hemen sizi buraya alalım diyoruz. :)

Gabfoods dışında diğer kahvaltı mekanlarını merak ediyorsan, Istanbul'da kahvaltı mekanları listemize hemen göz at!