• Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 BY OUTOFOFFICEMATE

  • outofofficemate

İş Çıkışı Gidebileceğiniz Keyifli Mekanlar!

En son güncellendiği tarih: 6 Ağu 2018

Backyard – Backbar

Eğer siz de bizim gibi plazada çalışıyorsanız muhtemelen azıcık yeşillik, doğa görünce mutlu olanlardansınız. Ne kadar tatil yapsak da iş hayatında aktif olarak çalıştığımız için vaktimizin çoğunluğunu İstanbul’da geçiriyoruz. Özellikle de yaz ayları geldiğinde tatile gidemediğimiz zamanlarda mutlaka bu tip yerlerde vakit geçirip İstanbul’da olduğumuzu unutmayı seviyoruz.

Güzel müzik eşliğinde yeşillikler arasından göz kırpan İstanbul Boğazı’na karşı geçirebileceğiniz güzel bir akşam için şiddetle önerdiğimiz bir yer. Biz burayı hem yaz hem kış aylarında çok seviyoruz. Hem yorucu bir kalabalığı olmuyor hem de yine şehirin içinde ama gizli kalmış mekanlardan.

Menüsündeki önerilerimize gelecek olursak ise, soğuk bir şarap veya güzel bir kokteylin yanında atıştırmalık olarak; risotto topları, humus roll, edamame ve mozarella sticks gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alıyor.


Dirty Hands

Yoğun bir günün ardından günü unutmak için biraz kaçamak yapmaya ne dersiniz? Burası Etiler’de bulunan küçücük bir bar. İsminden de anlaşılacağı gibi servis edilen yemeklerin yanında çatal bıçak getirilmiyor ve sadece eliniz ile yiyebileceğiniz seçenekler bulunuyor. Menüsü Amerikan tarzında hızlı atıştırmalıklar oluşuyor. Bol acılı Buffalo Wings, Taco veya Hot Dog gibi kaçamak yaptığınıza hiç de üzülmeyeceğiniz seçenekleri bulunuyor. Bir de yanında muhteşem koktely menüsünden bir içecek veya buz gibi bir bira söylediniz mi tüm günü unutma garantisi bizden :)

Buarada acılı Buffalo Wings demişken bu acı oldukça şiddetli sipariş etmeden önce bir kez daha düşünün. Biz her seferinde yerken dağılıyoruz ama çok eğlenceli olduğu ve lezzetini çok sevdiğimizden sipariş etmeden de duramıyoruz!

Mekanın küçük olması ve böyle özgür ruhlu bir menüsünün olmasının birleşiminde bize hissettirdiği duygu tam anlamıyla ‘samimiyet’. Sokak arasında kalabalıktan uzak ama bir o kadar da merkezi konumda olması dolayısıyla sıklıkla ziyaret ettiğimiz mekanlar arasında yer alıyor.


Suvla Bistro


Suvla Gelibolu’da doğmuş ve üretimine devam etmekte olan bir şarap markası. Nergis Çanakale’li olunca tabii zaten bildiğimiz bu muhteşem şarap markasının havasını İstanbul’da alabileceğimiz bir mekan açılır açılmaz deneyenlerdeniz. Kanyon’un sinema katından asansör ile en üst kata çıktığınızda sizi karşılayacak olan bu mekanın sizi şaşırtacağına eminiz. Bir alışveriş merkezi içinde nasıl olur da hiç orada değilmişçesine hissettiren yeşillikler içinde bir mekan olur? Tüm Suvla şarap çeşitlerini tadabileceğiniz aynı zamanda enfes bir yemek menüsü olan bu mekanı sakın kaçırmayın. Yemeklerinden en sevdiklerimiz Eceabat Köfte ve Dört Peynirli Üzümlü pizza. Mutlaka deneyin! Şarap menüsüne gelince ise çok uzun bir liste var. Denemek isterseniz 5ml’lik küçük tadım bardaklarında 3’lü olarak sunulan farklı şarap seçeneklerini barındıran bir menü de listede bulunuyor.

Şehrin ortasında, gitmek için hiç vakit kaybetmeyeceğiniz ve bir o kadar da keyifli olan bu mekanı henüz keşfetmediyseniz hemen listeye alın deriz.Alexandria Coctail Bar


Arnavutköy hemen iş çıkışı gittiğinizde alışın olduğumuz o kalabalık halinden çok başka. Son dönemde oldukça popüler olan mekanlara ev sahipliği yaptığı için özellikle de gecenin ilerleyen saatlerinde oldukça kalabalıklaşıyor. Ancak siz de bizim gibi daha sakin olmasını seviyorsanız iş çıkışında bir koktely ile gününüzün nasıl geçtiğini en sevdiğiniz arkadaşınız ile anlatmak için oldukça güzel bir mekan.

Burası terası ile ünlü olsa da biz giriş katındaki özellikle kış ayları için rahat koltuklarda sohbet etmeyi çok seviyoruz. Veya hemen girişindeki minderlerin üzerinde yoldan geçenleri izleyerek bir şeyler içmek bize keyif veriyor. Ama buraya kadar gelmişiz boğaz manzarası görmeden olmaz diyorsanız terasını da bir ayrı seviyoruz ve keyifli buluyoruz.

Küçük atıştırmalıklar eşliğinde bir akşam yemeği olarak da not edebileceğiniz mekanlar arasına alabilirsiniz. En sevdiğimiz kokteyllerden; Pasiflora, Knock Knock, Amor Duro.

Bir de son zamanlarda şöyle bir ayrıma gittiler. Üst katlarda sadece vodka içerek kokteylleri alt katta ise gin seçeneklerini de bulabileceğiniz diğer menüyü servis ediyorlar.MSA’nın Restoranı

İstanbul’u izlemek size de iyi gelmiyor mu? Burası açıldığını duyar duymaz hiç vakit kaybetmeden ziyaret ettiğimiz mekanlardan biri. Sabancı Müzesi’nin içinden girilen, ferah bir iç tasarımı olan ve ön tarafı tamamen boğazın müthiş manzarası ile donatılmış bir mekan. Menüsü ‘Fine Food’ olarak adlandırılan seçenekler ile donatılmış. Biz yine ortaya söylediğimiz paylaşacağımız tabaklar ile birçok lezzeti deneyimleme fırsatı bulmuştuk.

Haftaiçi yine iş çıkışı İstanbul manzarası eşliğinde sakin ve bir o kadar da lezzetli akşam yemeği yemek için mükemmel bir seçenek. Mutlaka rezervasyon yapmalısınız.

Bar kısmını ayrıca sevdik buraya haftasonları sadece kokteyllerini denemek için ayrıca gitmek istiyoruz. Siz de şehirdeki klasik mekanlardan biraz uzaklaşmak istiyorsanız listenize eklemenizi şiddetle tavsiye ederiz.