• Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 BY OUTOFOFFICEMATE

  • outofofficemate

İstanbul Kahvaltı Mekanları Avrupa Yakası - 3 Favori Öneri

En son güncellendiği tarih: 27 Tem 2018

Kruvasan Topağacı


İlk sıraya koyarken hiç düşünmedik açıkcası. Topağacının o Teşvikiye yerlilerının sakin bir sabah geçirdiği, evinden terlikle eşoftmanla çıktığı günlerinde hemen kapısının yanındaki bir mekan gibi tanımlıyoruz. Kalabalık ama huzurlu, bilinen tarifler ama lezzetli. Nergis’in Kruvasan’ı ayrıca çok sevmesinden ve burada da birçok çeşitte Kruvasan olmasından mıdır emin olamıyorum ama her gittiğimizde mutlu bir kahvaltı edeceğimizin garantisini bize veren mekan.


Ahali Teşvikiye


Burası aslında akşam rakı-balık konseptinde daha ünlü olan bistro konseptinde bir mekan. Genellikle bu tarz yerleri pek denemez ve kahvaltılarına güvenmezdik taa ki Ahali Teşvikiye’yi ziyaret edene kadar. Mükemmel seçenekleri içinde barındıran iki kişilik kahvaltısına bayılıyoruz. Ortamı sakin ve aşırı kalabalık olmaması ile bazı sabahlar kalabalıktan kaçmak istediğimizde özellikle tercih ettiğimiz bir yer. Arka bahçesinde hem çok lezzetli hem de sıcak bir ortamda sakin bir Pazar kahvaltısı yapabilirsiniz.


Misk İstanbul


İlk açıldığı günlerden beri radarımıza girmesi hiç de zor olmayan ve gittiğinizde içinizi açan bu mekan için söylenecek çok söz var. Amerika’da görmüştük, floral kafeler çok ilgimizi çekmişti. İçaçıcı ortamı ve sıcacık kahvesi ile özellikle sabahları tam içinizi ısıtacak bir samimiyette. İstanbul’da açıldığını öğrenir öğrenmez kendimizi orada bulduk. Sahipleri birbirinden şeker ve onlar da Amerika’da okumuş olmalarından mıdır bilmiyoruz o hissi buraya fazlasıyla getirdiklerinden önlerinde saygı ile eğiliyoruz. Gelelim kahvaltısına. Amerikan kahvaltısı seviyorsanız; eggs benedict, avokado tost, pankek, acai bowl gibi gibi. Burası tam size göre. Veya ben bunları bilmem denemedim nedir diyenlere ise muhteşem bir keşif noktası olarak burayı önerebiliriz. Kendi yapımları olan taze soğuk çayları, kahveleri, tatlıları ne varsa gözünüz kapalı sipariş edebilirsiniz biz kefiliz :)


Yukarıda yer verdiğimiz 3 kahvaltı mekanı dışında, Istanbul'da yer alan diğer kahvaltı mekanlarını öğrenmek istiyorsan buraya tıkla!