• Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 BY OUTOFOFFICEMATE

  • hilall.sevinc

Kürk Kabanlar Hakkında İhtiyacınız Olan 9 İpucu

Havalar soğumak üzere. Ya da siz bu yazıyı okurken soğumuş olacak. İnce ceketler ve sonbaharlık paltolardan, kışlıklara geçiş yapma vakti geldi. Siz de benim gibi kürk kabanları seviyorsanız (tabi ki de gerçek olmayanlarını) veya giymeye niyetlenip vazgeçiyorsanız bu yazı sizin için.


Kürk kabanlar aslında uzun yıllardır modası hiç geçmeyen parçalar. Eskiden gerçek kürkler lüksün sembolü olarak daha kadınsı ve ihtişamlı kombinlerde karşımıza çıkıyordu. Ancak son yıllarda taklit kürkler bir çok marka tarafından üretiliyor ve trend parçalar olarak farklı tarzlardaki kombinlerde sıklıkla yerlerini alıyor Sizin için kürk alırken ve giyerken dikkat etmeniz gereken 9 adet ipucu derledim.

1. Henüz dolabınızda hiç kürkünüz yoksa kesinlikle klasik siyah bir parça tercih edinin. Asla modası geçmeyecektir. İkinci seçeneğiniz ise krem/bej tonları olabilir.2. Kürk alırken içeriği polyester olanlara göre daha çok akrilik olanları tercih edin. Akrilik olanlar sizi daha sıcak tutar ve daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.


3. Evet kürkleri daha çok zayıf ve uzun boylular tercih ediyor. Fakat unutmayın ki son zamanlarda ideal kilo ve güzellikle ilgili algılarımız çok değişti. Artık kıvrımlı hatlara sahip olsanız da kürk giymekten sakınmanıza gerek yok. Bol ve hacimli kesim ve görünümlere çok alıştık. Kürkünüz de hacimli olsun varsın. Yine de takıntılıyım diyorsanız bir tık ince kürk kumaşlı olanları tercih edebilirsiniz.4. Bu sezon bir kaç sezondur olduğu gibi 'teddy bear coat' denilen genelde kahve tonlarındaki peluş kabanların etkisi devam ediyor. Bu parçayla kombin tercihleri rahatlıktan yana. Özellikle düz botlar ya da sneaker'lar ve berelerle yapılan kombinler soğuk kış seyahatleriniz için çok mu çok uygun.


5. Şu aralar uygun fiyatlı kürk arıyorsanız; H&M, Zara, Mango ve Bershka gibi markalarda aradığınızı bulacaksınız. Bu sezonun en fazla çeşit ve en uygun fiyatlarına H&M’de rastlıyoruz. Üstelik kalite ve içerik açısından örneğin Zara’dan pek farkı olmamasına rağmen, fiyatları neredeyse yarı yarıya (tabi out of stock olmadıysalar). Bu arada H&M mail listesine kaydolup %25’lik indirim kodunuzu da kullanmayı unutmayın.

6. En cool kürk kombinleri pantolonlarla yapılır. Bu konuda netiz sanırım, bu maddeyi hızlı geçiyorum.


7. Kürkleri eteklerle kombinlerken dikkatli olun. Mini etek giyiyorsanız ya kısa kürkleri tercih edin ya da kürkünüz etek boyunuzu geçecek kadar uzun olsun.


8. Kürkünüzle sakın ıslanmayın. Özellikle polyester olanlar suyla hızlıca bozunur. Küçükken yıkanan peluş oyuncak ayınız olduysa, nasıl bir görüntü ortaya çıkacağını gözünüzde canlandırabilirsiniz😊


9. Asla gerçek kürk almayın!