• Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 BY OUTOFOFFICEMATE

  • OOOMATE

Londra Da Instagrammable Café Seçenekleri

En son güncellendiği tarih: 2 Oca 2019

Yurtdışında kahvaltı veya brunch denince kiminin aklına lezzet veya bacon'lu eggs benedict gelirken, kiminin aklına Instagram için fotoğraf çekebileceği yer gelir. Bu yazı da her ikisine de yer var! Londra'nın tatlıtatlı ve bir o kadar da lezzetli mekanlarının listesine yazımızda yer verdik.

Bu seyahati Tolga olarak tek başıma yaptığım için kızların daha çok ilgisini çekebilecek çiçek dekorasyonlu mekanların önünde kendimi çekemedim. Buna rağmen tek tek hepsine yürüyüp, gerekli incelemelerde bulundum ve onayladım :)

Feya Cafe (Puan: 4.5)

Christopher's Place'in ve Aubaine Selfridges alışveriş merkezinin hemen yakınında yer alan Feya Cafe'nin tatlıları görülmeye değer! Kızlar için özellikle harika bir yer yemek yemekten çok fotoğraf çekeceklerine eminim. :)

Farm Girl (Puan: 4.1)

Notting Hill'a uğrarsanız yorgunluğunuzu atmak için bir kahve molası vermek isterseniz Farm Girl bunu yapabileceğiniz en güzel yerlerden bir tanesi. Biz yemek yemedik ama yorumları okuduğumuzda biraz soğuk olduğu yönündeydi. O nedenle bizim önerimiz kahvesini denemeniz yönünde.

Saint Aymes (Puan: 3.9)

Hyde Park'ın kuzeyinde Paddington'a doğru lezzetli tatlıları ve mekanı olan bir yer arıyorsanız Saint Aymes'e mutlaka uğrayın. Özellikle renkli içecek seçenekleri tam fotoğraflık. Güzel, temiz ve rahat ancak biraz pahalı olması nedeniyle puanımız 3.9.

Peggy Porschen Cakes (Puan: 4)

Eğer hava güzelse mutlaka uğramanız gerektiğini düşündüğümüz cafe'lerden bir tanesi Peggy Porschen. Özellikle cup cake severlerin vazgeçilmezi olmaya aday. Lezzet olarak çok beğendiğimizi söyleyemeceğiz, ancak fotoğraf için oldukça uygun bir lokasyon.

Maitre Choux (Puan: 4.4)

Tatlıları lezzetli olsun, mekan çok Instagram'a uygun olmasa da olur diyorsanız Maitre Choux tam size göre bir seçenek!

Biscuiteers (Puan: 4.1)

Notting hill'e kadar gitmişken bir fırına uğrayım sevdiklerime bir kaç tatlı bisküvi tarzı bir şeyler alıyim diyorsanız Biscuiteers'e bir uğrayın deriz. Cafe'sinin pek bir özelliği yok ama dış kaplaması oldukça hareketli.

Elan Cafe (Puan: 3.5)

Gelelim Londra'da yaşayan Blogger arkadaşımızın favori mekanı olan Elan Cafe'ye. Beklediğimiz sıraya değdimi derseniz, diğer Cafe'lere göre çok değdiğini söyleyemeceğim. Karnım tok olduğu için meşhur kırmızı çizgili Croissant'ın tadına bakamadım. Ancak, güzel bardaklarda Cappucino'lar fena değildi. Sadece kötü bir anıma denk geldiği için puanım 3.5 :). Hyde Park'ın doğusundaysanız ve sıra yoksa uğrayabilirsiniz.

Fait Maison (Puan: 4.3)

Öğleden sonra bir çay molası için önerebileceğim birinci nokta Fait Maison olur. Hyde Park'in Güney'inde Kensington bölgesine doğru yer alan Fait Maison'un her sezon değişen dış cephesi önünde güzel fotoğraflar çekebileceğinize eminiz.

Brown and Rosie (Puan: 3.5)

Yediğim en güzel kahvaltı olduğunu söyleyemeceğim. Ancak, en azından yumurta seçeneğiyle birlikte Hyde Park'ın kuzeyinde kalıyorsanız uğrayabileceğiniz bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

Crosstown Doughnuts (Puan: 4.8)

Aranızda donut severler olduğuna eminiz. Bu lezzeti Londra'da yakalamak isteyenler için en iyi seçenek Crosstown'ın Doughnuts'ları olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Soho'da yer alması büyük bir avantaj.

Aubaine Selfridges (Puan: 3.7)

Aubine Selfridges alışveriş merkezinin ikinci katında yer alan Cafe'ye girişinde ya bu çiçekli yerde neresi diyebilirsiniz. Ancak, içeri girdiğinizde balkon gibi gözüken alanda bu yerin yer aldığını göreceksiniz. Açıkcası yemekleri tatma fırsatı bulamadım, çünkü sadece fotoğraf çekmek için içeri girdim. Şansıma erken uğradığım için hiç kimse yoktu. Okuduğum kadarıyla yemekler çok lezzetli değil, o nedenle mekanı da göz önünde bulundurunca puanım biraz düşük oldu.

Abuelo (Puan: 5)

Gelelim listemizin tek 5 puan alan yerine Abuelo Cafe'ye. Yemeklerin lezzeti, yerin konumu (Covent Garden'ın hemen yanı) ve yemeklerin sunumu sebebiyle 5 puan verdiğim tek yer oldu kendileri. Londra'da az gününüz varsa kahvaltı için tek gününüzde buraya rahatlıkla gelebilirsiniz. Ayrıca kahvaltı sonrası kahve içmek isterseniz, Londradaki en iyi kahveyi içeceğinizi söylemeliyim.


Londra'ya gittiğiyseniz ve bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz başka cafe öneriniz varsa burada onlara da yer vermek isteriz. Şimdiden iyi yolculuklar! Fotoğrafları çekmek için yanınızda tripod götürmeyi unutmayın!