• Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 BY OUTOFOFFICEMATE

  • OOOMATE

Tasarım TomTom Sokakta Etkinliği

En son güncellendiği tarih: 22 Eki 2018

Tarih boyunca özellikle farklı Avrupa kültürlerini bir araya getiren TomTom Mahallesi, günümüzde Istanbul’un yeni tasarım mahallesi olma yolunda hızla ilerliyor. Enerjisini geçmişinden alan TomTom mahallesi, şimdilerdeyse birbirinden önemli tasarımcı, sanatçı ve konuşmacıya ev sahipliği yapıyor. Biz de geçen sene olduğu gibi Tasarım TomTom Sokakta etkinliğini kaçırmazdık!

Tasarım TomTom Sokakta 2017

Geçen sene katıldığımız ve oldukça keyif aldığımız etkinliğe bu sene yarın ilk defa ziyaret edeceğiz. Etkinliğin detaylarını OOOMATE Instagram hesabımızdan bizi takip ederek ulaşabilirsiniz. TomTom Sokağı Turu için bu yazımıza tık yap!


Tasarım TomTom Sokakta

Bu yıl 18-21 Ekim arasında gerçekleşiyor olan Tasarım TomTom Sokakta etkinliği için 50.000'den fazla sanatseverin ziyaret etmesi bekleniyor. Bu yıl teması bir yolculuk masalı olan etkinlik geçen yıllarda olduğu gibi ziyaretçilerine sanattan, tasarıma, söyleşilerden, alışverişe kadar farklı aktiviteler sunuyor. Dileyenler bilet alarak farklı konuşmacaların söyleşilerine katılım sağlayabiliyorlar.

Tasarım TomTom Sokakta Creepy Bir Eser

Geçen yıl etkinlik için sokağa girdiğinizde adeta kendinizi Avrupa’nın herhangi bir şehrinde gibi hissettiğimizi hatırlıyoruz. Tasarımcıların yaptığı birbirinden farklı ürünlerden, sanat eserlerine, üçüncü jenerasyon kahve dükkanlarına kadar oldukça keyifli vakit geçirmiştik. Tasarım ürünleridir pahalı olur diyip geçmeyin, herkesin bütçenize uygun bir seçenek çıkabiliyor. Karşımıza çıkan pandomim sanatçısıyla birlikte zaten kendimizden geçmiştik bile. Tüm ısrarlarıma karşın ise Tolga'yı Taco yemeğe o gün ikna edememiştim.

Eski, köhne ve terk edilmiş binaların günümüzde tekrar canlanması ve sanat için kullanılmasını görmek ve buna tanıklık etmek oldukça güzel. Etkinlik olmasa bile TomTom Mahallesine gelmenizi öneriyoruz. Tasarım mahallesine dönüşmenin eşiğinde olan TomTom’u takip etmeye devam edeceğiz.

En Sevdiğimiz Aksesuar Markalarından TukuTukum Bu Yıl Tasarım TomTom Sokakta Yer Alıyor

Tasarım TomTom Sokakta 2018

Dürüst olmak gerekirse geçmiş yıllara göre hayal kırıklığına uğradığımızı söyleyerek başlamak istiyoruz:

  1. Geçen sene ücretsiz olan Fransız Yetimhanesinde yer alan serginin ücretli olması,

  2. İtalyan lisesinin içerisinde yer alan etkinlik alanı ve sergi alanlarının ücretli olması,

  3. Stand ücretlerinin katılan tasarımcı ve sanatçılar için yüksek olması,

  4. Alanların dar olması,

  5. Geçen sene açık olan ana binanın kapalı olması

  6. Her günün ayrı ayrı biletlendirilmesi ve ücretlendirilmesi olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun yanında seçili tasarımcının ve sanatçıların eserlerini görmek, Borderline kahveden çıkan güzel ısınan kahve çekirdeği kokularını almak, Tarihi Boğazkesen Simit Fırınında sıcak simitlerin tadına bakmanın bize iyi geldiğini söyleyebiliriz. Tasarımlarıyla favori markalarımızdan biri olan TukuTukum ipek fularlarıyla fotoğraf çekme şansı bularak daha çok keyif aldığımızı söyleyebiliriz. Tasarım TomTom Sokakta 2019 etkinliğine tekrar katılıcağımızı düşünüyoruz. Ancak, umarız değerli katılımcıların ve ziyaretçilerin yorumlarına dikkat ederler.Tarihten günümüze farklı kültürlerin mirasını taşıyan bu orjinal sokağı görmek için daha iyi bir fırsat olamazdı! Bir Tasarım TomTom Sokakta Etkinliğinin daha sonuna geldik, biraz hüzünlü, biraz mutlu önümüzde ki yıl bakalım neler olacağını göreceğiz. Görüşmek üzere!